Witamy na stronie naszej szkoły

Dyrekcja  

 

 Strona główna

 Patron

 Nauczyciele

 Uczniowie

 Specjaliści

 Wydarzenia

 Sport

 Biedroneczka

 Konkursy

 W obiektywie

 Galeria

 Biblioteka

 Świetlica

Samorząd

 Media o nas

 Archiwum

 Filia

 Rada Rodziców

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Filia Szkoły


 

galerie:

>> wyjazd - Wołomin

>> dzień kobiet, wizyta policjantki, konkurs recytatorski, dzień kobiet

 


 

Dnia 09.06.2011r. klasy OA i OB  wybrały się na wycieczkę do Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, gdzie uczestniczyły w lekcji muzealnej.

Dzieci zapoznały się z historią i sposobem wykonywania naczyń glinianych. Obejrzały wystawę poświęconą garncarstwu prahistorycznemu.  Następnie dostały kawałek gliny i zaczęły same lepić  garnki. Pani, która prowadziła zajęcia, podawała instrukcje, jak lepić wałeczki, wygniatać, toczyć. Wychodziły wówczas przeróżne miseczki, dzbanuszki, kubeczki.

Dzieci ozdobiły naczynia przy użyciu patyczków, rurek, grzebyków, a następnie podpisały je. Towarzyszyło temu wiele śmiechu, a także skupienie, bowiem nie było to łatwe zadanie.

Na koniec wszystkie naczynia zostały spakowane do szkoły. Odwiedziny w muzeum były ciekawe i bardzo podobały się dzieciom.

 

 

Izabela Laskowska

Żaneta Rogólska

 


 

Miesiące maj i czerwiec to gorące dni nie tylko ze względu na wysokie temperatury, czy zbliżające się wakacje, ale także ze względu na ważne uroczystości, które miały miejsce w naszej szkole.

          Wszystko zaczęło się od Święta Rodziców 24.05.2011 roku. Tego dnia dzieci klas O a, O b, O c, O d przygotowały przedstawienia dla mamy i taty oraz wręczyły im piękne upominki, nad którymi pracowały od kilku tygodni. Rodzice byli świadkami nie tylko pięknych występów, ale mieli okazję wspólnie bawić się, śpiewać i uczestniczyć w konkursach przygotowanych przez klasę Od. Po uroczystym poczęstunku rozeszliśmy się do domów, by tam zbierać siły na zbliżający się Dzień Dziecka. Z tej okazji zorganizowaliśmy 02.06.2011 roku wycieczkę do Fantazy Parku.

Na wygodnych fotelach w kolorowych pokojach dzieci mogły przygotować się do gry w kręgle.

Choć Panie wybierały najlżejsze kule to i tak bez ich pomocy nie byłoby łatwo trafić do celu, ale najważniejsza była zabawa, a tym, co przyniosło maluchom najwięcej radości, to ponad półtorej godziny szaleństw na zjeżdżalniach, basenach z kulek, tunelach i wielu innych atrakcjach.

 Kiedy wysuszeni wróciliśmy do szkoły zaczęliśmy przygotowania do przedstawienia z okazji zakończenia roku i oczywiście wakacji.

>> galeria <<

Ania Kuśnierz

 


 

Rodzinny Konkurs Międzyświetlicowy na Najpiękniejszą Pisankę

 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach zorganizowała „Rodzinny Konkurs Międzyświetlicowy na Najpiękniejszą Pisankę”. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych na terenie miasta Ząbki uczęszczający do świetlic szkolnych i środowiskowych. Celem konkursu było nawiązanie współpracy między placówkami oświatowo - opiekuńczymi z terenu Ząbek, integracja grup rówieśniczych, integracja rodzinna oraz kultywowanie zwyczajów świątecznych.

Rozstrzygnięcie rodzinnego Konkursu Międzyświetlicowego odbyło się po komisyjnym obejrzeniu wszystkich pisanek dnia 04 maja 2011r. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie pisanki były wyjątkowe.

I miejsce:

Natalia Grzesiuk

Aleksander Sztyber

Katarzyna Bartołd

II miejsce:

Sandra Stolarek

Kamil Stelmasik

Michał Sarna

III miejsce:

Joanna Michalska

Kacper Krajewski

Wyróżnienia:

Daria Wójcicka

Jakub Grzymała

Anastazja Loda

Piotr Macioch

                                                                                                                   Katarzyna Dudkiewicz


 

PIERWSZY  DZIEŃ  WIOSNY W  ZERÓWCE

 

„ Marzanno! Marzanno!

Ty zimowa panno!

Zimę tu żegnamy –

Wiosnę przywitamy ! „    -   Tak wołały pięcio- i sześciolatki 21 marca podczas wycieczki do lasu.

          Maluchy przez kilka dni, z pomocą pań ze świetlicy przygotowywały  zimową kukłę – Marzannę, by w marcowy poniedziałek  ostatecznie ją pożegnać. Tegoroczna zima tak mocno dała się wszystkim we znaki, że nikomu nie było jej żal. Co więcej, żeby nie zechciała wracać – szybciutko na jej miejsce pojawił się wiosenny stroik – cały w kwiatach i kolorach.

         Na leśnej polanie wiał zimny wiatr.  Pod nogami rozpryskiwało błoto. A jednak  Zerówkowicze dziarsko kroczyli przed siebie pod opieką pań wychowawczyń. Na miejscu zastanawiali się, jak pozbyć się Zimy. Przecież pamiętali, że w lesie nie wolno jej spalić. Nie było też rzeki, by kukłę utopić. Dzieci zatem wspólnie zdecydowały, by została  na zawsze  zamknięta w wielkim worze, z którego na pewno już się nie wydostanie.

          I rzeczywiście, w kilkanaście minut później na niebie zaświeciło słońce, a wiatr zdecydowanie zmniejszył swą siłę.  Wszystkim się zdawało, ze teraz będą się cieszyć i nic tej radości nie przesłoni.

A jednak…

          Panie poprosiły, aby dzieci rozejrzały się dokoła i znalazły w okolicy „ przeszkody”, które wstrzymują nadejście wiosny.

 Uczniowie  szybko znaleźli…  Mnóstwo śmieci, rozrzucone papiery, potłuczone butelki,  metalowe  odpady...

Okazało się, że większość z tych śmieci pozostanie w glebie przez wiele, wiele lat. I na pewno nic w tym miejscu nie wyrośnie.  A widok jaki brzydki…

Dzieci zapewniły, że wszystkim, którzy tak bałaganią w lesie, zwrócą uwagę. I same też będą  dbały
o porządek. Przecież chcemy chodzić na spacery do pięknego, czystego i pachnącego lasu, w którym mamy czym oddychać…

                                                                                      Anna Kucharska

 


 

Brzechwa – dzieciom, dzieci – nam

 

          O tym, jak trudno wielu uczniom oswoić się z poezją, przekonał się niejeden nauczyciel i rodzic. „Co poeta chciał powiedzieć w tym wierszu” – takiego pytania boją się wszyscy. Niejednokrotnie nawet ci, którzy już skończyli szkołę.

A przecież poezja może być przyjemnością. O ile poznajemy ją od najwcześniejszych lat.

         Wiedzą o tym nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach, którzy zorganizowali Lokalny Przegląd Twórczości Jana Brzechwy pod hasłem : „Brzechwa  dzieciom”.

         Z tego właśnie powodu w dwie kolejne środy marca w budynku Filii SP 3 przy ulicy Powstańców – zawrzało. 9 marca pojawili się tu uczniowie miejscowych szkół podstawowych. 16 marca – przybyli podopieczni okolicznych przedszkoli – „Skrzat” oraz „Smyk”. Co ważne – konkurs odbył się w dwóch terminach ze względu na bardzo dużą ilość chętnych.

          Gości powitał dyrektor SP 3 Tomasz Łukawski, który wykazał się doskonałą  znajomością twórczości Jana Brzechwy, a szczególnie wiersza pt. „Miś”. Nie omieszkał też pochwalić się własnym talentem, kiedy tłumaczył dzieciom, kim jest poeta.

          Nie mniej ważnymi osobistościami, które zaszczyciły Szkołę swą obecnością byli: Jacek Romańczuk - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach,  Robert Świątkiewicz- Radny Rady Miasta Ząbki oraz Grzegorz Siwek-  Radny Rady Miasta Ząbki, którzy wraz panią kierownik Filii SP 3 Anną Kucharską zasiadali w jury.

          A nie da się ukryć, że Jurorzy mieli naprawdę trudne zadanie. Poziom konkursu był bowiem bardzo wysoki, a dzieci doskonale przygotowane do występu. Jednak najważniejsze były uśmiechy, jakie pojawiały się na twarzach dorosłych - za przyczyną małych Artystów. Ci ostatni zresztą też doskonale się bawili, a na scenie zachowywali się jak profesjonaliści.

          Kiedy już Żabka przyjęła oświadczyny Żuka, strażacy ugasili pożar, Samochwała wymieniła swoje zalety, a Kaczka Dziwaczka minęła rzeczkę, przyszedł czas na słodycze i nagrody. Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane dyplomy. Jury przyznało wiele, wiele wyróżnień, a szanowni Goście – p. Jacek Romańczuk, p. Robert Świątkiewicz oraz p. Grzegorz Siwek pod przewodnictwem p. Dyrektora Tomasz Łukawskiego szczególne gratulacje złożyli laureatom konkursu, do których należą:

W dniu 9 marca:

  • I miejsce – Rafał Wójcik  SP 2

  • II miejsce – Sandra Golec SP 2

  • III miejsce – Tomasz Wojtaszek SP 3

W dniu 16 marca:

  • I miejsce – Eryk Milik oraz Kornel Dobek  - Przedszkole Publiczne nr 3 „Skrzat”

  • II miejsce – Michał Gorczyński oraz Zuzanna Wiśniewska - Przedszkole Publiczne nr 3 „Skrzat”

  • III miejsce – Amelia Gac - Przedszkole Publiczne nr 3 „Skrzat”

Na zakończenie p. Dyrektor podziękował Opiekunom dzieci za ich zaangażowanie oraz Dobrym Wróżkom – p. Katarzynie Dudkiewicz – pomysłodawczyni i organizatorce konkursu oraz p. Magdalenie Polkowskiej i
p. Joannie Robaczyńskiej.

          Nie ulega wątpliwości, że po takim sukcesie i po tak doskonałej zabawie – tradycja Lokalnego Przeglądu Twórczości Jana Brzechwy pod hasłem: „Brzechwa  dzieciom” będzie trwała przez kolejne długie, długie lata...

 

 

                                                                                                Anna  Kucharska

 


 

 

DZIECI Z ZERÓWKI UCZĄ SIĘ, JAK BYĆ BEZPIECZNYM NA DRODZE

 

  Nikt tak nie zmobilizuje dzieci nauki i właściwych zachowań, jak autorytet. A jeśli tym autorytetem jest pani Policjantka i pan ze Straży Miejskiej – to sukces gwarantowany.

          Właśnie takich gości przyjęli 17 marca uczniowie naszej Zerówki. Najpierw dzieci dowiedziały się, jakie zdania mają wytyczone zarówno policjanci, jak też pracownicy Straży Miejskiej. Sierżant Karolina Pardej z Komisariatu Policji w Ząbkach oraz starszy inspektor Jacek Szeluga ze Straży Miejskiej opowiadali uczniom, czym zajmują się w swojej pracy. Zaprezentowali też swoje mundury oraz przedmioty niezbędne do wykonywania obowiązków.

           Dzieci w Zerówce od początku roku szkolnego uczyły się, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy. Tym razem jednak, poznały wiele nowych sytuacji, które mogą być dla nich szczególnie groźne oraz skutki niewłaściwych zachowań.

          Ogromne znaczenie miał dla uczniów fakt, że tak ważne informacje zostały im przekazane w wyjątkowo atrakcyjnej formie. Był bowiem film o SpongeBob’ie Kanciastoportym– żółtej gąbce ubranej w kwadratowe spodenki. SpngeBob mieszka w swoim domku z ananasa razem ze ślimakiem Gacusiem. Przyjaźnie nastawiony do życia, nie boi się przygód i bardzo dobrze zna zasady ruchu drogowego, chętnie przekazując je dzieciom. Jego ulubione powiedzonko to: "Jestem gotów!" – do prawidłowego przejścia przez ulicę.

Była także piosenka, i był konkurs, i lizaki, i naklejki w nagrodę…

          Bez wątpienia dzieci chętnie wezmą udział w kolejnym takim spotkaniu, które odbędzie się za dwa tygodnie. A czego nowego się dowiedzą – o tym już wkrótce....

                                   Anna Kucharska


 

Dzień Kobiet u Sześciolatków 

           „Sto lat” – rozległo się 8 marca w budynku Zerówki. To pięcio – i sześcioletni mężczyźni śpiewali swoim koleżankom z okazji Ich święta.

          Ale mali chłopcy nie poprzestali tylko na tej piosence. Przy wsparciu p. Agnieszki Janickiej urządzili dziewczynkom i paniom Wychowawczyniom prawdziwy koncert.

          A potem były prezenty, słodkości, wspólny taniec i zabawa.

          Dziewczynki czuły się w tym dniu wyjątkowo kobieco, a chłopcy – niebywale męsko. Natomiast panie Wychowawczynie zadbały, aby atmosfera Święta Kobiet nie zniknęła wraz z opuszczeniem murów szkoły. Dlatego dużo mówiło się o wzajemnym szacunku i obronie godności drugiego człowieka.

I jak się okazuje, nasze Maluchy potrafią być w tej kwestii wyjątkowo dorosłe...

                                                                               Anna Kucharska

 


 

Zerówka w teatrze „ Baj”

 

     - „Antrakt” – wykrzyknął sześcioletni Tomek zapytany przez pracowników teatru o nazwę przerwy w spektaklu.

W toku dalszej rozmowy okazało się, ze nasze Maluchy mają już duży zasób słownictwa dotyczącego teatru czy pracy aktora. Jednak z wielkim zaciekawieniem wysłuchały lekcji, jaką przygotowali dla nich aktorzy.

         We środę, 2 marca pięcio – i sześciolatki miały okazję znaleźć się na scenie, poznać sposoby przygotowywania scenografii, czy też metody na „zrobienie” deszczu lub wiatru. Z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się światłom w różnych barwach i odcieniach, jakie przesuwały się po ścianach i po scenie.

         Okazało się ,że nawet zamknięta sala teatralna może stać się nagle dziką dżunglą albo rozszalałym oceanem.

          Oglądane chwilę wcześniej przedstawienie przestało już być owiane tajemnicą. Dzieci bowiem  poznały tajne sposoby na to, aby opowieść o  Doktorze Dollitle i jego zwierzętach była naprawdę ciekawa.

         A mimo to jeszcze przez wiele dni będą wspominać własną radość, zaskoczenie, a czasem nawet przerażenie, jakie towarzyszyły im podczas oglądania spektaklu.

          Teraz Zerówkowicze postarają się wykorzystać zdobytą wiedzę podczas zajęć teatralnych, w których uczestniczą w każdy wtorek w Filii naszej szkoły...

                                                                                 

Anna  Kucharska

 


 

BAL MASKOWY

 

Jeśli ktoś myśli, że „zerówka” to maluchy i niewiele się u nich dzieje - mocno się myli.

Już na tydzień przed 18 stycznia w sali świetlicy wrzało. Było bardzo pracowicie i radośnie,
a to dlatego, że w zajęciach uczestniczyły nie tylko dzieci  - ale również rodzice.

Wszyscy z wielkim zapałem przygotowywali - pod nadzorem p. Kasi Dudkiewicz - maski karnawałowe. Wreszcie 18 stycznia 2011 do sali gimnastycznej w filii naszej szkoły zaczęli tłumnie przybywać rodzice ze swoimi pociechami. Trzeba przyznać, że w masce pirata dyrektor Tomasz Łukawski prezentował się majestatycznie. Z kolei p. Ania Kucharska - kierownik filii została obdarowana maską diablicy, którą przyjęła z wielkim entuzjazmem.

O godzinie 16.30 zaczęło się!

Pani Magda Polkowska i p. Kasia Dudkiewicz, które przygotowywały całą imprezę, doskonale sprawdzały się w roli wodzirejów. Po przywitaniu wszystkich gości, pierwsza rozpoczęła p. Magda, która poprowadziła zabawę z chustą Klanzą. Dzieci bawiły się świetnie, a zaraz po nich rodzice. Po krótkiej przerwie pałeczkę przejęła p. Kasia Dudkiewicz, która w rytmach najwspanialszych przebojów dla dzieci roztańczyła jak „kaczuszki” wszystkich zebranych. Następnie ponownie p. Magda
z chustą Klanzą zaproponowała zabawę w „Rekiny”. Dzieci mimo zmęczenia niechętnie rezygnowały z zabawy. W trakcie zabawy w rytm zespołu Bony M długo trwało zadziwienie rodziców związane
z pojawieniem się kolorowych kartek. Następnie pojawiło się pytanie: „Do czego przy muzyce mogą one być potrzebne?” Po kilkunastu rytmach wszyscy uczestnicy zauważyli, że z tej zabawy powstały kwiaty.

Po wyczerpujących tańcach i zabawach nasze „wodzirejki” zaprosiły wszystkich zebranych na poczęstunek (w dużej mierze przygotowany samodzielnie przez p. Magdę).

Niezbyt długo panie dały odpocząć gościom. Ponownie przy dźwiękach Boney M trwała nieprzerwanie ostatnia zabawa. Dzieci wraz z rodzicami w parach próbowały zmieścić się tańcząc pod plastikowym kijkiem, który po każdym okrążeniu obniżał swój pułap.

Po skończonej zabawie p. Ania Kucharska oznajmiła:

„-Tym razem występowałam w potrójnej roli - kierownika filii, nauczyciela i rodzica. Z każdej perspektywy mogę dodać: Pani Kasiu, Pani Magdo! Jeszcze chcemy!”.

 Więcej zobaczymy w galerii zdjęć.

 

>>galeria<<

 


Jasełka w Zerówce

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pięciolatki z klasy O d wraz z rodzicami zaangażowały się w przygotowanie przedstawienia jasełkowego. W pięknych strojach Józefa, Maryi, gwiazdek, aniołów, króli i pasterzy dzieci mogły przywitać "Nowonarodzone" Dzieciątko Jezus.

By tradycji stało się zadość, przy dźwiękach kolęd podzieliliśmy się opłatkiem oraz złożyliśmy wzajemne życzenia.

Na koniec zostało nam to, co najmilsze, czyli suto przygotowane stoły oraz wspólne kolędowanie.

>>galeria<<

Anna Kuśnierz

 

 

 


OTWARCIE  FILII  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  NR  3

W  ZĄBKACH  PRZY  ULICY  POWSTAŃCÓW  60  B

 

 Szczęśliwe miny dzieci – bezcenne…

… powiedział Pan Dyrektor Tomasz Łukawski podczas uroczystego, oficjalnego otwarcia Filii naszej Szkoły.

Przy ulicy Powstańców 60 b mieści się bowiem budynek, w którym uczą się cztery grupy pięcio - i sześciolatków.

    9 listopada 2010r. nasi Najmłodsi pojawili się w swojej „Zerówce” odświętnie ubrani, z minami pełnymi skupienia, a zarazem podekscytowani. Scena – udekorowana przez Panie ze świetlicy -  miała dziś stać się miejscem ich występów. Co więcej – patrzyli z podziwem na pięknie urządzone sale, które kilka dni wcześniej zostały wyposażone w nowe, kolorowe  meble. Być może nie stałoby się to możliwe, gdyby nie pomoc Pań Wychowawczyń i Rodziców, którzy pomagali przy skręcaniu regałów.

    Tego dnia Szkołę odwiedzili  szacowni Goście, którzy włożyli ogromny wkład w powstanie tak wspaniałego miejsca. Pojawili się więc Pracownicy Urzędu Miasta w Ząbkach – w tym z sekretarz Miasta p. Patrycją Żołnierzak na czele, kierownikami Referatu Oświaty oraz Referatu Administracyjno – Organizacyjnego wraz
z pracownikami. Najważniejszym Gościem był Pan Burmistrz Robert Perkowski , który dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi i przekazał wiele ciepłych słów Dzieciom, Nauczycielom, Rodzicom i Dyrekcji szkoły.
W uroczystościach uczestniczył również ks. Proboszcz Sylwester Ciesielski. I to On poświęcił budynek.

Jednakże największą atrakcją tego dnia był występ naszych Najmłodszych. Występ – do którego przygotowywali się od prawie miesiąca. Były więc wierszyki, były piosenki i było wiele zabawy. Zaś brawa, jakimi dzieci zostały nagrodzone, stanowiły najlepsze świadectwo ich pracy i wysiłku.

Naturalnie ogromny wkład w dopracowanie każdego szczegółu uroczystego otwarcia Filii mieli wszyscy pracownicy Zerówki, których przedstawił Pan Dyrektor i, na ręce których złożył podziękowania.

Prawdziwym uświetnieniem tego dnia stał się też występ dziewczynek z klasy piatej (Julia Czapla i Urszula Karwowska) przy akompaniamencie pana dyrektora (gitara) oraz pani Agnieszki Janickiej (skrzypce), którzy zdobyli I miejsce w Konkursie Piosenki Turystycznej – "Dwukropek" w Zielonce.

    W finale uroczystości na salę „wjechał” Kubuś Puchatek w postaci… wspaniałego tortu ufundowanego dla dzieci i rodziców przez firmę Elbar. Były tez ciepłe i zimne przekąski dla wszystkich. Były owoce, smaczne ciasta, sałatki i mnóstwo innych pyszności.

„Tego nie przeliczymy na żadne fundusze i inwestycje. One są tutaj naprawdę szczęśliwe” – powiedział
o dzieciach Pan Dyrektor. I rzeczywiście – minęły zaledwie dwa miesiące roku szkolnego, a wszyscy czuja się tutaj jak w rodzinie. I tak już zostanie.

                                                                                                Anna Kucharska

       

>>galeria<<


 

Święto pieczonego ziemniaka

    „Święto Pieczonego Ziemniaka” – pod takim  hasłem odbyła się impreza, w której 21 września uczestniczyli uczniowie naszej Zerówki. A było to Święto wyjątkowe, gdyż nasze sześciolatki spotkały się w Klubie Jeździeckim „Humorek” w Leśniakowiźnie z wyjątkowymi osobami – z dziećmi niepełnosprawnymi.

Były przejażdżki konne, wycieczka wozem cygańskim, kozy, psy i  cudne małe kociaki do przytulania. Dzieci wspólnie bawiły się na placu zabaw, grały w hokeja na trawie, przeciągały linę i … tańczyły w płetwach. Nawet dla osób na wózkach było mnóstwo atrakcji, po których wszyscy zajadali się pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami prosto z ogniska.

Bez wątpienia była to wspaniała zabawa i pomyślnie zdany egzamin z życia.

>>galeria<<

Anna Kucharska